خرید سنگ بازالت به صورت کوپ بازالت

اصطلاح کوپ سنگ یا بلوک سنگ به سنگ خام اطلاق می‌شود که از معادن سنگ استخراج شده و در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گیرد. کوپ سنگ‌ها برش‌های بزرگی از انواع سنگ‌ها می‌باشند که در اندازه‌های بزرگ برای برش و فرآوری به کارخانه‌های برش سنگ ارسال می‌شود. کوپ سنگ در 3 دسته تقسیم‌بندی می‌شود. سنگ تک کوپ دسته اول می‌باشد که ارزشمندترین سنگ در میان این سه دسته است. سنگ دو کوپ دسته دوم است که از ابعاد کوچکتری نسبت به تک کوپ برخوردار است و در واقع هر دو عدد سنگ دو کوپ تشکیل سنگ تک کوپ را می‌دهند. این قضیه در مورد سنگ سه کوپ نیز صدق می‌کند. ارزش بالای سنگ‌های تک کوپ به این دلیل است که کارخانه تولید کننده قادر است در اندازه‌ها و شکل‌های مختلف آن را فرآوری کرده و برش دهد. دسته چهارم از سه کوپ کوچک‌تر هستند که لاشه سنگ نام دارند.

اگر قصد خرید سنگ بازالت دارید ذکر این نکته خالی از لطف نیست که از سنگ‌های سه کوپ و لاشه سنگ برای ایجاد برش‌های مربعی در سنگ بازالت با ابعاد 30، 40، 50 تا 80 استفاده می‌شود و برای سنگ‌های اسلب بازالت از سنگ تک کوپ بازالت استفاده می‌شود. از سنگ‌های دو کوپ نیز برای برش تایل استفاده می‌شود. تایل و اسلب دو نوع سنگ حاصل از روش‌های برش متفاوت هستند که در بخش‌های مهمی از ساختمان‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کوپ سنگ بازالت

 

انواع بازالت

درباره انواع سنگ بازالت باید گفت که این سنگ‌ها به طور کلی بر اساس خواص شیمیایی و سنگ نگاری به دو گروه اصلی تقسیم می‌شوند: بازالت‌های تولییتی و بازالت‌های قلیایی.

گدازه‌های بازالتی تولییتی با پلاژیوکلاز کلسیک با اوژیت، کبوتریت یا هایپراستن و اولیوین به عنوان مواد معدنی غالب مافیک مشخص می‌شوند. بازالت‌های بدون اولیوین نیز به خوبی نشان داده شده‌اند. بازالت‌های تولیت که حاوی 45 تا 63 درصد سیلیس هستند‌، غنی از آهن هستند و شامل تولییت‌ها (بازالت‌هایی با پیروکسن فقیر کلسیم) هستند. آن‌ها در میان گدازه‌های کمربند کوه غالب هستند.

بازالت قلیایی نسبتاً غنی از فلزات قلیایی است. این نوع از سنگ بازالت از سیلیس اشباع نشده است و ممکن است حاوی فلدسپاتوئیدها، فلدسپات قلیایی، فلوگوپیت و کایرسوتیت باشد. آگوست در بازالت‌های قلیایی اوژیت غنی شده با تیتانیوم است و پیروکسن‌های کم کلسیم هرگز وجود ندارند. در برخی موارد سنگ‌های بازالتی بر اساس میزان تیتانیوم به دو دسته تیتانیوم بالا و تیتانیوم پایین تقسیم‌بندی می‌شوند. سایر انواع سنگ بازالت به شرح زیر می‌باشد که بر اساس کاربرد دسته‌بندی شده‌اند:

  • بازالت سابیده: از بازلت سابیده به عنوان کف پوش معابر و خیابان‌ها و محوطه‌های باز استفاده می‌شود.
  • بازالت چرمی: این نوع از بازالت که ظاهری مانند چرم دارد نیز مانند بازالت سابیده برای پوشش معابر، پیاده‌روها، خیابان‌ها و محوطه‌های باز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • بازالت تایل: این نوع از سنگ بازالت به صورت کاشی در ابعاد کوچک‌تر برش خورده است. از بازالت تایل به منظور پوشش نماها، دیوارها و کف ساختمان استفاده می‌شود.
  • کوبیک بازالت: سنگ کوبیک به سنگ‌های مکعبی شکال در اندازه‌های کوچک گفته می‌شود. از سنگ کوبیک بازالت با اهداف تزئینی در قسمت‌های مختلف ساختمان استفاده می‌شود.

اگر به دنبال طراحی، ساخت یا بازسازی بنا و ساختمان هستید و می‌خواهید که بنایی با ظاهری مدرن و زیبا داشته باشید و در عین حال دوام و عمر بالا را برای سازه خود به ارمغان آورید، خرید سنگ بازالت به شما توصیه می‌شود. سنگ بازالت که فراوان‌ترین سنگ موجود بر روی کره زمین می‌باشد حاصل از فعالیت‌های آتشفشانی است. این سنگ خواص و ویژگی‌های منحصر به فرد دارد که این ویژگی‌ها آن را به یکی از بهترین انتخاب‌ها برای استفاده در صنعت ساختمان‌سازی تبدیل کرده است. شما نیز می‌توانید با خرید بازالت از مراکز معتبر فروش سنگ بازالت زیبایی، دوام، ماندگاری و کیفیت بالا برای ساختمان و بنای خود را تضمین کنید و برای سالیان متمادی از لذت آن بهره‌مند شوید.