سنگ بوش همر

سنگ بوش همر، سنگی است که به وسیله دستگاهی به همین نام(بوش همر) به وجود می‌آید. بوش همر، را روی ساب سنگ نصب کرده و بر روی سنگ زبری هایی را ایجاد می‌کنند. با حرکت چرشی دستگاه، سنگ دچار ناصافی و زبری می‌شود. این کار را به دلیل ایجاد اصطکاک و لیز نخوردن بر روی سنگ ها در محیط های بیرونی و یا پله‌های معابر و.. انجام می‌دهند. همچنین با این روش می توانند، سنگ مرمر را نیز چرب کرده تا از لیز خوردن افراد جلوگیری شود. این کار، برروی انواع سنگ‌های مرمریت، گندمک، مرمریت‌لاشتر، کریستال‌لایبید و… انجام می‌گیرد.

چکش بوش همر

مزیت های سنگ بوش همر

سنگ بوش همر، دارای مزیت‌ها و ویژگی خاصی می‌باشد. به همین دلیل است که بسیاری از پیمان‌کاران و معماران، برای ساختمان‌های خود از این سنگ‌ها استفاده می‌کنند.

  • به دلیل سوزن و چکش خوری، این سنگ دارای مقاومت و عمر طولانی‌تری نسبت به دیگر سنگ ها است.
  • سرعت برش بسیار بالا.
  • عملیات برش  به راحتی انجام می‌گیرد.
  • یکی از ویژگی های خاص سنگ، بوش همر دویدن نرم تر بر روی این سنگ می باشد.
  • به دلیل ایجاد اصطکاک از لیز خوردن جلوگیری می کند.
  • بهره وری بالا، و قیمت مناسب
  • قابلیت تنوع استفاده و طرح در سنگ های مختلف

چکش بوش همر(Bush-Hammer)

در سال 1831جوزف‌ریچاردز، چکش بوته ای را اختراع کرد. بسیاری از افراد این چکش را، به‌عنوان چکش تبر می‌شناسند. اختراع جوزف‌ریچاردز، سبب شد تا جرقه، طراحی انواع چکش‌های بوش هومر به وجود آید.

چکش بوته‌ای، یک چکش تخصصی سنگ‌کاری است؛ که سر آن شبیه چکش نرم کننده گوشت است. از آنجایی که سر چکش معمولاً کوچک است (حدود 1 تا 2 اینچ مربع) زمان زیادی طول می کشد، تا این پوشش روی سطح بزرگی اعمال شود. به همین دلیل برای کارهای ساده از آن استفاده می‌کنند. انتهای نوک تیز چکش، سطح سنگ را نسبتاً صاف و فرورفتگی های کوچکی در آن به‌وجود می‌آورد.

انواع ابزار بوش همر

چکش بوش همر یک ابزار بنایی است، که برای بافت سنگ و بتن استفاده می‌شود. چکش های بوش همر به اشکال مختلفی وجود دارند، از چکش های ساده دستی گرفته تا ماشین های الکتریکی بزرگ، اما ویژگی اصلی و کار همه آنها، یکسان است. شبکه ای از نقاط مخروطی یا هرمی شکل در انتهای یک حلزون فلزی بزرگ، که  برخورد مکرر این نقاط به سنگ یا بتن، بافتی ناهموار و خشن ایجاد می‌کند، که شبیه سنگ های هوازده طبیعی است.

سنگ بوش همر، می‌تواند میزان اثربخشی بتن جدید، روی سطح بتنی که قبلا، ًبر روی سنگ وجود داشته است، را افزایش دهد و میزان چسبندگی سنگ را بیش‌ترکند.

چکش های بوش همر جدید، به پیمان‌کاران اجازه می دهد، تا بر روی مقدار بیشتری از سنگ‌ها کار،سوزن زدن و خراش های مختلف را ایجاد کنند. این دستگاه های جدید، باعث صرفه جویی در زمان و هزینه های نیروی کار، می شود.

ابزار بوش همر به گونه ای طراحی شده‌اند که بر روی دستگاه‌های پولیش دستی یا اتوماتیک نصب می‌شوند. اگر به دنبال طراحی درشت، متوسط یا ظریف برای سطوح آهکی یا مرمر هستید، باید به شما بگوییم که برای این کار، ابزارهای  مختلفی وجود دارد. برخی از ابزارهای بوش همر عبارتند از:

  • ابزار Roto-Scratcher : طرحی درشت بر روی سطوح سنگ آهک و مرمر ایجاد می‌کند.
  • Manu-Blaster : طرح مختلف سندبلاست، را بر روی سنگ آهک و مرمر ارائه می‌دهد.
  • Line-Scratcher : ابزاری برای خراشیدن ریز یا درشت سنگ آهک و مرمر است.